امروزه تقریبا تمامی ارائه دهندگان اینترنت پر سرعت اقدام به ارائه دانلود شبانه نیز می نمایند. با توجه به قیمت های بسیار بالای سرویس اینترنت پر سرعت، دانلود شبانه تنها راه حل برای خلاصی از شر تعرفه های گران قیمت است.یکی از راه کارهایی که برای استفاده از اینترنت رایگان یا شبانه نیاز است روش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار فایل هاست.

اما سوالی که مطرح می شود اینست که چند درصد از ما قادریم در ساعت میانی شب بیدار شده و شروع به دانلود کنیم؟ اما امروز قصد داریم تا در سایت لوکسی دیزاین روشی را برای شما معرفی کنیم که توسط آن به راحتی بتوانید دانلود منیجر خود را زمان بندی کنید تا با این روش بتوانید از زمان مشخصی که شما آن را تعیین می کنید شروع به دانلود کرده و حتی توسط برنامه Autoshutdown کامپیوترتان به طور اتوماتیک شروع به کار کند و به طور خودکار خاموش شود!

 

مراحل تنظیم IDM برای شروع دانلود خودکار

– برای زمان بندی IDM برای دانلود خودکار کافیست IDM را نصب و اجرا کنید.

– در سمت راست بالای برنامه روی Queues کلیک راست کرده و Create new queue را انتخاب کنید.

– در صفحه باز شده نامی برای Queue انتخاب کرده و OK نمایید.

– در پنجره باز شده تنظیمات را به شکل زیر تنطیم نمایید .

سعی کنید زمان دانلود ها را چند دقیقه دیرتر از زمان شروع و زمان پایان را چند دقیقه زودتر از زمان اتمام انتخاب کنید. به دلیل دانلود شبانه و وجود مشکلات فراوان Number of retries را بر روی عدد بزرگی مثل ۱۰۰ قرار دهید تا در صورت ایجاد مشکل در دانلود IDM به طور خودکار روند تلاش دوباره را انجام دهد.

– پس از اجرای مراحل بالا Apply را کلیک کرده و close را بزنید.

 

زمان بندی IDM برای دانلود خودکار
زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

تنظیمات IDM در بخش Schedule

گزینه Start download on IDM startup را فعال کنید.

در مرحله بعدی کافیست مشخص کنیم که زمان بندی IDM برای دانلود خودکار از چه ساعتی شروع شود. بعد از فعال کردن گزینه Start download at ساعت شروع را وارد می کنیم! دو گزینه پیش روی ماست:

۱- Once at که بیانگر دانلود در یک روز خاص است. (فقط یک روز)

۲- Daily به صورت هفتگی روزهایی را که می خواهید دانلود انجام شود تعیین می کند.

گزینه Stop‌ download at مشخص می کند که زمان بندی IDM برای دانلود خودکار در چه ساعتی متوقف شود. این گزینه را بر حسب نیازتان تکمیل نمایید. (در دانلود رایگانی که ارائه می شود بعضی سرویس در ساعات خاصی به اتمام می رسند. پس به دقت این گزینه را تکمیل نمایید.) از این پس برای دانلود شبانه کافی است لینک های دانلود خود را Pause (به صورت لحظه ای متوقف شود) کنید. بر روی آنها کلیک راست نمایید و از داخل گزینه Move to queue ، Queue یا همان صف ساخته شده خودتان را انتخاب کنید. شب همان روز در صورت روشن بودن سیستم IDM به طور خودکار شروع به دانلود آن خواهد کرد.

از نرم افزار Autoshutdown نیز برای روشن کردن و خاموش کردن اتوماتیک پی سی می توانید استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که قبل از خواب، پی سی را به حالت Hibernate خاموش کنید تا در شروع کار IDM خللی ایجاد نشود.

 

زمان بندی IDM برای دانلود خودکار
زمان بندی IDM برای دانلود خودکار

زمان بندی IDM برای دانلود خودکار در موبایل

نرم افزار محبوب و کاربردی Adm که هنگام دانلود فایل ها استفاده می شود، دارای قابلیت زمان بندی IDM برای دانلود خودکار است، به طوری که شما می توانید لیستی از برنامه ها و بازی های دلخواه خود را در صف دانلود برنامه وارد نمایید و از طریق منوی آن تعیین نمایید که در ساعت های تعیین شده، به صورت اتوماتیک دانلود شوند. این قابلیت برنامه زمانی کاربرد بیشتری می یابد که شما بسته های دانلود رایگان شبانه داشته باشید و بخواهید در نیمه های شب، فایل های مورد نیازتان را دریافت کنید.

در این مقاله به صورت کامل به بررسی این موضوع می پردازیم.

دانلود شبانه با موبایل یا دانلود خودکار ADM

یکی از قابلیت های جالب برنامه دانلود منیجر موبایل ADM این هست که شما می توانید زمان خاصی را مشخص کنید که در آن زمان فایل یا فایل های شما دانلود شود بدون اینکه شما کاری انجام دهید و این کار را از پیش تعیین کنید حتی دسترسی گوشی خود را از اینتزنت قطع کنید یا مشخص کنید که در زمان مشخص شده گوشی شما به اینترنت وصل شود! این قابلیت برای زمانی مناسب هست که اینترنت رایگان دارید به طور مثال بعضی از شرکت های مخابراتی اینترنت رایگان شبانه به کاربران خود ارائه می دهند از ساعت ۲ به بعد یا از طرح های شبانه ایرانسل همراه اول و… می توانید استفاده کنید.

در صورتی که برنامه Advadvan Download Manager که همون ADM هست را ندارید می توانید آخرین نسخه از آن را از اینترنت دریافت کنید.

– دانلود برنامه ADM Pro پس از دانلود و نصب برنامه آن را اجرا می کنیم.
– بعد از وارد شدن روی قسمت مشخص شده می زنیم تا وارد منو کلی شویم.
– حالا روی settings کلیک کرده و منویى دیگر باز می شود.
– در منو باز شده گزینه planning را انتخاب کنید.

تنظیمات زمانبندی شده دانلود در موبایل

برای زمان بندی IDM برای دانلود خودکار وارد محیط برنامه ریزی دانلود می شویم:

۱ – تیک Download Files را حتماً بزنید تا گزینه ها فعال شود.

۲ – در Start Time باید زمان شروع شدن دانلود را مشخص کنید.

۳ – در Stop time زمان اتمام دانلود را وارد نمایید.

۴ – با انتخاب سایر گزینه ها می توانید حتی اینترنت گوشی خود را غیر فعال کنید.

نکات مهم در مورد دانلود خودکار ADM با موبایل

۱ – بهتر است زبان گوشی شما انگلیسی باشد.

۲ – لینک هایی که قبلا به برنامه اضافه کرده بودید در زمان مشخص شده شروع به دانلود می کند که می توانید گزینه دانلود را برای یک فایل انتخاب کرده و سپس دانلود را متوقف نمایید.

۳ – در زمان دلخواه خود شروع به دانلود فایل مورد نظر کنید.

 

چند مورد مهم برای دانلود خودکار IDM

– برای دانلود به طور کامل، لازم است حافظه ی خالی برای ذخیره فایل وجود داشته باشد.

– برای تغییر دادن مسیر دانلود و ذخیره ی فایل ها باید مسیر مورد نظر مشخص شود.

– اگر دارای ترافیک رایگان شبانه هستید، زمان شروع دانلود را مطابق با نیمه شب تعیین نمایید.

– دقت داشته باشید که مجموع حجم فایل هایی که درصف قرار می دهید بیشتر از حجم رایگانی که هدیه گرفته اید نباشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *