[vc_section][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6257″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][vc_column_text]بک لینک در واقع به پیوندها و اتصال هایی گفته می‌شود که از یک سایت‌ به یک سایت دیگر داده می‌شود. زمانی که از سایت شخصی خود به سایت دیگر لینک می‌دهید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک دریافت کرده‌ است. پس یاد گرفیتم که بک لینک به زبان ساده اتصال صفحات، نوشته ها و عکس ها و … در یک سایت یا تمام سایت ها به شمار می رود. برای درک بهتر موارد زیر تماما نوعی بک لینک به شمار می روند.

– در سایت شما یک لینک به صفحه، نوشته، عکس، فیلم و یا فایل صوتی لینک گردد نوعی بک لینک است.
– از سایت شما یک لینک به سایت دیگر داده باشید و بالعکس باز هم نوعی بک لینک به شمار می آید.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeIn”]

اهیمت بک لینک در سئو

ارزش بک لینک (Backlinks) در سئو بسیار مهم است، تجربه به خوبی نشان داده سایت‌ هایی که بک لینک های زیادی دارند توانسته در سایه محتوای منظم و یونیک توانسته اند رتبه های خوبی به دست آورند. از نظر کیفیت بک لینک ها هم باید توجه داشته باشید هر چه کیفیت بک لینک های سایت شما بیشتر باشد گوگل به شما اهیت بیشتری می دهد و رتبه شما را بهبود می بخشد.پس به یاد داشته باشید که داشتن چند بک لینک خوب از داشتن صدها بک لینک اسپم موثرتر و با ارزش تر است!

بک لینک را نمی توان از سایتهایی با پیج رنک بالا تهیه کرد چراکه گوگل و سایر موتورهای جستجو به راحتی سایت هایی که جهت کسب رتبه بهتر در جستجو اقدام به خرید لینک می کنند را شناسایی کرده و از رتبه آنها می کاهد. در این مورد هم نگران نباشید! اگر مایل باشید یک سایت تبلیغات متنی داشته باشید و از این راه کسب درآمد نمایید، با Nofollow کردن لینک ها می توانید از ضرر و زیان ناشی از بک لینک ها در امان باشید.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_single_image image=”6258″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text css_animation=”fadeInUp”]

دوفالو بودن یا نوفالو بودن مساله اینست…

گوگل در سال های اخیر با تغییرات مداوم در الگوریتم خود (آپدیت و بهینه سازی خود) نشان داد، لینک هایی که به صورت دوفالو ساخته می شوند اعتبار صفحه مورد نظر را به صفحه هدف انتقال می دهند و در مقابل لینک های نوفالو قابلیت انتقال اعتبار و ارزش صفحه را ندارد. به همین دلیل داشتن لینک های Dofollow بسیار ارزشمند خواهد بود. اما سوالی که مطرح می شود اینست چرا گوگل این روش را در الگوریتم خود جای داده است؟ با لوکسی دیزاین همراه باشید تا پاسخ این سوال را با هم بررسی نماییم.

اگر لینک های Dofollow ارزشمند است، طبیعی است که همه به دنبال گرفتن بک لینک دوفالو هستند و کسی هم لبنک نوفالو به کارش نخواهد آمد. اما نکته دقیقا همین جاست شما اگر تمام لینک هایی که به سایت شما اشاره می کند دوفالو باشد گوگل به سرعت متوجه می شود که سایت شما به صورت عمدی و غیر طبیعی لینک سازی انجام می دهد! بنابراین متحمل جریمه خواهد شد و رتبه سایت شما کاهش پیدا می کند.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_single_image image=”6261″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]تاثیر خریدن بک لینک از سایت هایی با رنک بالا

حال که با معنا و مفهوم بک لینک چیست کمی آشا شدیم لازم است تا مقداری در مورد خرید بک لینک و اهمیت آن هم بدانیم. این روش امروزه در کشور ما به شدت مرسوم شده و سایت های رقیب برای پیشی گرفتن از یکدیگر در رتبه بندی گوگل سعی بر این دارند تا بک لینک خریداری کنند. اما اگر شما هم در فکر خرید بک لینک هستید، سخت در اشتباه هستید! زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجوی قدرتمند توسط الگوریتمی که دارند سایت‌هایی را که اقدام به خرید لینک می‌کنند شناسایی کرده و آن ها را با کاهش رتبه در گوگل جریمه می کنند.

اگر این کار شما شدت بیشتری پیدا کند قطعا با جریمه سنگین تری مواجه خواهید شد و ممکن است در آن کیوورد سایت شما در گوگل نمایش داده نشود و به اصطلاح گوگل پنالتی شوید. برای آشنایی بیشتر می توانید مقاله گوگل پنالتی چیست را مطالعه فرمایید. اما اگر مایلید در یک سایت تبلیغات متنی بدهید، لینک از نوع Nofollow می تواند نگران شما را در این حوزه از بین ببرد. شاید سوال کنید که اگر بک لینک را خریداری نکنیم پس چگونه می‌توانیم به سایت خود بک لینک دریافت کنیم و به این طریق قدرت سایت خود را افزایش داده و رتبه بالاتری را کسب کنیم؟

جواب این است که شما باید بک لینک‌ها را به صورت طبیعی دریافت کنید، با تولید محتوای یونیک و حرفه ای در سایه کاربر پسند بودن می توانید باعث شوید تا دیگران از سایت شما درون سایت خود لینک سازی کنند. مورد بعدی استفاده از شبکه های اجتماعی است که قدرت سایت شما را برای یک لینک تضمین می کنند.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_single_image image=”6263″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section][vc_section][vc_row][vc_column][vc_column_text]

بک لینک خوب و بد چگونه مشخص می شود

فرض کنید شما لینکی را درون سایت قرار می دهید این یک نوع لینک ساختگی و کم ارزش محسوب می شود اما در طرف مقابل کاربران، لینک سایت شما را قرار داده اند. لینکی که کاربران ایجاد کرده اند ارزش بالایی داشته و جزو بهترین لینک هاست. وقتی شما درخواست درج لینک در سایت میزبان را داشته باشید به دلیل این که هزینه پرداخت کرده اید در قبال این کار شما توقع دارید که لینک شما  قابلیت نمایش در تمام صفحات باشد، دوفالو باشد، کلمه مهم سایت لینک گردد و … سوالی که در اینجا مطرح می شود اینست که لینک سازی بد به چه نوع لینک سازی اطلاق می گردد.

لینک شدن کلمه مهم کلیدی سایت: مثلا اگر سایت در مورد اجاره ویلا باشد، در همه جا به کلمه اجاره ویلا لینک می‌ شود، این لینک غیر طبیعی و بد خواهد بود، زیرا کاربران معمولا چنین کاری نمی‌ کنند مگر اینکه هزینه ای جهت درج این نوع لینک دریافت کرده باشند.

لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت: این هم یکی از مواردی است که باعث می‌ شود بک لینک به بک لینک بد تبدیل شود، چون کمتر مدیر سایتی حاضر می‌شود لینک کسی را در تمام صفحات سایت خود قرار دهد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشد.

لینک شدن صفحه اصلی سایت : اگر همه به صفحه اصلی شما لینک بدهند و به مطالب سایت شما لینک ندهند جای نگرانی است، زیرا این مورد هم باعث می‌ شود بک لینک از نظر گوگل به صورت دستی ساخته شده و حتی ممکن است مشمول جریمه هم گردد.

لینک شدن سایت شما در سایت غیرمرتبط : معمولا کاربران در سایت خود لینک‌ هایی را قرار می‌ دهند که با موضوع وبلاگشان مرتبط باشد، اگر موضوع سایت شما در مورد طراحی سایت باشد و در آن به اجاره ویلا لینک دهید مشخص می شود که این نوع لینک سازی از نوع دستی و بد می باشد.

لینک شدن سایت در سایت های بی کیفیت : لینک گرفتن از سایت هایی که از کیفیت و ارزش چندانی برخوردار نیست توصیه نمی شود باید این مورد را در نظر بگیرید اگر سایت‌ های اسپم درون این سایت ها باشد آن گاه رتبه سایت شما بدون تردید مشمول افت درجه خواهد شد.

لینک شدن سایت به صورت مخفی : این گونه لینک ها به صورت مخفی بوده و غیر قابل نمایش. پس وقتی قابل نمایش و دیدن نباشد یعنی اینکه به صورت دستی و غیر طبیعی ساخته شده است.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”15px”][vc_single_image image=”6265″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_rounded” css_animation=”fadeInUp”][/vc_column][/vc_row][/vc_section]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *